Bisdomdag 2025

Bisdomdag Heilig Jaar 2025

Zaterdag 4 oktober – 12.00 uur – Bavokathedraal Haarlem

Zater­dag 4 ok­to­ber zijn alle pa­ro­chies, pastores en pa­ro­chi­anen van het bisdom Haar­lem-Am­ster­dam uit­ge­no­digd voor een dag van geloof, van hoop en van samen­zijn. Ieder­een die belang­stel­ling heeft, katho­liek of niet, uit Noord-Holland of Flevoland of niet, is na­tuur­lijk van harte welkom!

Van 12.00 tot 18.30 uur is de St.-Bavo­kathe­draal in Haar­lem geopend voor de Bisdomdag ’25 van­wege het Heilig Jaar.

Pro­gram­ma

  • kerkdeuren (aan het Bis­schop Bottemanne­plein) zwaaien open de kerk­klok­ken lui­den de dag in
    in­for­ma­tie­markt gaat van start alsook de Kunst & Kitschkraam
  • muzikaal optre­den kerk­koor KKI-geloofs­ge­meen­schap (Indonesisch)
  • Leo Fijen gaat in geloofs­ge­sprek met Esmee, die afgelopen juni in Driehuis gedoopt werd, en Bradley en Liam, die dit voor­jaar met Pasen in Am­ster­dam zijn gedoopt, in gesprek over hun zoek­tocht naar zin­ge­ving en be­zin­ning, hoe ze tot geloof en tot de kerk zijn geko­men.
    In een ander geloofs­ge­sprek spreekt Leo Fijen met Mr. Frank Visser, Neder­lands enige tele­vi­sie­rechter.
  • muzikaal optre­den rit­misch koor Sint Jan de Doper
  • start kin­der­pro­gramma
    geloofs­ge­sprek door Leo Fijen met pasge­doopte kin­de­ren (plebanie)
    gelegen­heid tot aanbid­ding Aller­hei­ligst Sacra­mentgelegen­heid tot sacra­ment van boete en ver­zoe­ning inlei­ding Marc Lindeijer sj over (parochiële) patroon­hei­ligen inlei­ding Gerard Bruggink over relieken muzikaal optre­den bisdom­pro­ject­koor fees­te­lij­ke Eucha­ris­tie­vie­ring met Mgr. Jan Hendriks
  • tevens kin­der­woord­dienst
  • Af­slui­ten­de borrel
  • Meer informatie over het programma: Bisdomhaarlem-amster­dam.nl/jubel­jaar2025